1ο ΕΕΕΕΚ ΘΕΡΜΗΣ

Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του 1ου Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. του Δήμου Θέρμης.

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο κατά τους θερινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο θα είναι ανοιχτά κάθε Τετάρτη, εκτός από την Τετάρτη 15/08/2018. Αντί αυτής της ημέρας, το σχολείο θα λειτουργήσει την Πέμπτη 16/08/2018.

Τα Εργαστήρια Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης είναι σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και το 1ο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Δήμου Θέρμης παρέχει επαγγελματική εκπαίδευση στις εξειδικεύσεις της Χειροτεχνίας και της Κηπουρικής. Οι σκοποί και οι στόχοι του 1ου Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. του Δήμου Θέρμης είναι να αποκτήσουν οι μαθητές του γενική και πρακτική επαγγελματική εκπαίδευση ανάλογη με τις δυνατότητες τους, να ενταχθούν στην παραγωγική διαδικασία και να εξελιχτούν ισότιμα μέσα στο κοινωνικό σύνολο. Επίσης, να αναπτύξουν δεξιότητες επικοινωνίας, συλλογής και αξιολόγησης πληροφοριών ώστε να μπορέσουν να γίνουν ανεξάρτητοι και στη μάθηση και στη καθημερινή τους ζωή.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Θέρμης.